Τάσος Ρούσος
Ο Τάσος Ρούσος γεννήθηκε το 1950. Σπούδασε Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και εργάστηκε στον τομέα για 35 χρόνια. Η αγάπη του για τα κεραμικά τον ώθησε να παρακολουθήσει σειρά μαθημάτων για τις βασικές αρχές της κεραμικής τέχνης και της εφυάλωσης από τον κεραμίστα Βάσο Δημητρίου. Στη συνέχεια δημιούργησε το δικό του εργαστήρι από όπου συνεχίζει να εργάζεται δοκιμάζοντας διάφορες τεχνικές της κεραμικής για τη δημιουργία χρηστικών κυρίως κομματιών με προεξέχουσα θέση την τσαγιέρα. Ετοιμάζει και χρησιμοποιεί υαλώματα αποκλειστικά στο εργαστήρι του.
Τηλ.: 99433197
![IMG_0272s](https://cyprusceramicassociation.com/wp-content/uploads/2023/08/IMG_0272s.jpg)
Ενημερωτικό Δελτίο
Λάβετε ενημερώσεις σχετικά με τις δράσεις και τις εκδηλώσεις μας στο email σας.